آخرین خبرها
خانه / دیگر رسانه / فولاد مبارکه تأمین حداکثری بازار داخل را رسالت خود می‌داند
تأمین حداکثری
تأمین حداکثری

فولاد مبارکه تأمین حداکثری بازار داخل را رسالت خود می‌داند

 

به گزارش بازتاب خبر به نقل از خبرنگار فولاد، همزمان با ایامالله دهۀ مبارکه فجر، دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه دکتر غریبپور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، و مهندس عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، از خطوط تولید شرکتهای مذکور بازدید کرد.
دکتر رحمانی در جمع خبرنگاران گفت: در رقابت اقتصادی شدیدی که بر اقتصاد جهانی حاکم است، محصولات کیفی با قیمت تمامشدۀ رقابتی میتوانند ارزشافزوده ایجاد کنند.
وی از بالا بودن کیفیت مواد اولیه در تمامی خطوط تولید بهعنوان عامل اصلی ارتقای کیفیت محصولات یاد کرد و با اشاره به اهمیت تأمین بازار داخل گفت: بیشتر محصولاتی که در گروه فولاد مبارکه و بهطورکلی در زیرمجموعۀ ایمیدرو در حال تولید است، پیش از این از محل واردات تأمین میشده است که این روند خوب برای کشور مهم است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه ما در تأمین بسیاری از ورقهای خاص به واردات وابستگی داشتیم افزود: ایمیدرو و فولاد مبارکه تأمین حداکثری بازار داخل و واحدهای مصرفکنندۀ داخلی را رسالت خود میدانند؛ ازاینرو برنامهریزیهای خوبی در این خصوص انجام شد تا هر مقدار که ممکن است، محصولات موردنیاز را در داخل تولید کنیم.
دکتر رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اتفاق مهم دیگری که افتاده این است که تولید و ساخت تجهیزات مورداستفاده در این واحدها با تدابیر همکاران مجموعهها در حال انجام است. در واقع علاوهبر افزایش توان تولید کشور، ما در حال حرکت به سمت ماشینساز شدن هستیم. با ادامۀ این روند، حتی میتوانیم در بخش ساخت ماشین و دانش فنی نیز صادرکننده باشیم. این بسیار ارزشمند است که با احداث چنین واحدهایی در داخل، محصولات کشور قابلیت صادرات به کشورهای اروپایی را دارند و کشورهایی که نیاز دارند و تأکیدشان بر کیفیت است میتوانند از محصولات کیفی تولید داخل ما استفاده کنند.
وی در خاتمه با اشاره به اهمیت رونق حداکثری تولید داخل، در خصوص اقدامات حمایتی دولت از احداث خط نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه و ایمیدرو در حال پیگیری مراحل انجام این کار هستند.

 

حتما ببینید

«آبادان یازده۶۰» با حمایت همراه اول به اکران آنلاین می آید

فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» با حمایت همراه اول و به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه‌کنندگی حسن کلامی پس از نمایش در سینماهای کشور، اکران آنلاین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *