آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / دانشگاه/درباره شروع حضوری کلاس های دانشگاه هفته آینده تصمیم گیری می شود

دانشگاه/درباره شروع حضوری کلاس های دانشگاه هفته آینده تصمیم گیری می شود

به گزارش بازتاب خبر لی خاکی صدیق درباره شروع حضوری کلاس‌های دانشگاه‌ها بعد از تعطیلات گفت: تصمیم نهایی شروع کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها بر عهده ستاد ملی کرونا است و هر زمانی اعلام شود، وزارت علوم موظف به اجرای آن زمان است.

وی ادامه داد: هر زمان برای شروع حضوری کلاس‌ها تصمیم گیری شود که قطعاً براساس شواهد علمی مطالعات میدانی و بین المللی توسط این ستاد است، آن زمان کلاس حضوری دانشگاه‌ها شروع می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: اما اگر تصمیم این ستاد بر این باشد که دانشگاه‌ها و مدارس فعلاً کلاس حضوری نداشته باشند، در این صورت معاونت آموزشی وزارت علوم باید برای برخورد با این شرایط آمادگی داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر بنا باشد آموزش حضوری در دانشگاه‌ها به تعویق بیفتد، معاونت آموزشی وزارت علوم باید برنامه‌هایی جایگزین داشته باشد که دانشجویان حداقل ضرر را از این تاخیر داشته باشند، یکی از کارهایی که معاونت آموزشی در دستور کار خود قرار داده است، ایجاد کارگروه الکترونیکی برای مواجه با این مساله است و این کارگروه درحال کار کارشناسی است.

معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: در حال حاضر گزینه جدی تمام دانشگاه‌های دنیا که درگیر مساله کرونا، هستند ایجاد آموزش‌های الکترونیکی است. وزارت علوم نیز همان مسیر را پیش می‌برد، و متولی این کار برای کمک به دانشگاه‌ها و سیاست گذاری در این زمینه و ایجاد تسهیلات و مشاوره این کارگروه آموزش الکترونیک وزارت علوم است.

حتما ببینید

سکه

سکه گران شد

تهران- ایرنا- هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *