آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / ۱۸ پایه برق در طالقان شکسته شد/ خسارت ۷ میلیاردی به تاسیسات

۱۸ پایه برق در طالقان شکسته شد/ خسارت ۷ میلیاردی به تاسیسات

به گزارش بازتاب خبر رامین فرج روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی بارش قابل توجه برف در روزهای اخیر در مسیرهای کوهستانی جاده چالوس و طالقان حدود ۷ میلیارد ریال به تأسیسات شبکه‌های توزیع برق خسارت وارد کرد.

وی افزود: در محدوده جاده چالوس مسیر روستای «آزادبر» دو اصله پایه فشار متوسط در روز بیست و دوم فروردین ماه امسال به علت طغیان آب رودخانه سقوط کرده و موجب قطعی برق قسمتی از فیدر روستای «نساء» شد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان البرز افزود: در این خصوص به علت بارش برف و مسدود بودن جاده، پیگیری لازم از بخشداری آسارا انجام و به محض باز شدن مسیر نسبت به تعویض پایه‌های شکسته اقدام و آن مسیر برق دار شد.

فرج با تاکید بر اینکه یشترین مشکلات بارش‌های اخیر در محدوده طالقان حادث شد، عنوان کرد: در محدوده این شهرستان به علت بارش برف سنگین مسیر بسیاری از روستاها مسدود و به علت حجم برف، رانش زمین و طغیان رودخانه‌های محلی بالغ بر ۱۸ اصله پایه فشار متوسط در مسیرهای مختلف دچار شکستگی شد که در نتیجه آن قطعی برق در چند مسیر از فیدر سپاه را داشتیم.

وی افزود: خوشبختانه با بسیج تمامی امکانات نسبت به عادی شدن مسیر اصلی فیدر در همان ساعت اولیه خاموشی اقدام شد و تنها مسیرهای خاموش مربوط به روستاهای ناریان و خچیره باقی ماند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: به علت حجم بالای خسارات و وضعیت نامناسب مسیر روستای «ناریان» که ۱۴ اصله پایه شکستگی داشت امکان اصلاح در روز حادثه وجود نداشت، لذا پس از باز شدن مسیر به همت همکاران و بخشداری طالقان بلافاصله نسبت به ارسال دو دستگاه ژنراتور (۱۰۰ و ۱۲۵ کا و آ) موجود اقدام و تمامی مشترکین آنجا نیز برقرار شدند، به موازات آن عملیات تعویض پایه‌های شکسته آغاز شد.

فرج گفت: روستای «خچیره» نیز پس از باز شدن مسیر که به علت رانش کوه مسدود شده بود در روز بیست و سوم فروردین ماه با تعویض دو اصله پایه شکسته برقدار شد.

حتما ببینید

سکه

سکه گران شد

تهران- ایرنا- هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *