آخرین خبرها
خانه / دیگر رسانه / افزایش سالیانه قیمت خودرو منطبق با نرخ تورم ۴۰ درصدی است

افزایش سالیانه قیمت خودرو منطبق با نرخ تورم ۴۰ درصدی است

به گزارش بازتاب خبر ، علیرضا باقری افزود: در حالی قیمت فروش محصولات خودروسازان در کارخانه نزدیک به ۱۸ ماه است که تغییر نداشته، این شرکت‌ها در مدت‌زمان مذکور انواع افزایش نرخ نهاده‌های تولید نظیر فولاد، الومینیوم، پلاستیک و نظایر این‌ها را تجربه کرده‌اند.

وی گفت: تورم ۴۰ درصدی به‌عنوان اصل اساسی و مشهود در اقتصاد کشور ما محسوب می‌شود و طبیعی است در چنین شرایطی، تولیدکنندگان خودرو درخواست افزایش قیمت محصولا‌ت‌شان را بدهند.

باقری با اشاره به فشارها بر علیه صنعت خودرو درخصوص درخواست افزایش قیمت‌ها ادامه داد: تولید و فروش محصولات خودرویی با ضرروزیان همراه است و این جوسازی‌ها، نادیده‌انگاشتن مشکلات این صنعت است.

وی تصریح کرد: هرگونه درآمد ناشی از افزایش قیمت‌ها، صرف هزینه‌های تولید می‌شود و در صورت‌های مالی و حسابرسی خودروسازان هم مشخص است.

به گفته وی مسائلی که از سوی برخی افراد نظیر وجود فساد در خودروسازی مطرح می‌شود کاملا بدون هرگونه پشتوانه و سند بوده و اگر این افراد اسنادی برای مدعای خود داشته باشند باید منتشر کنند.

حتما ببینید

افزايش 40 درصدي توليد و 30 درصدي صادرات فولاد بناب در سال جهش تولید

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب از رشد 40 درصدی تولید و افزایش 30 درصدی صادرات در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *