آخرین خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / آزمایش واکسن ضد کرونای چین در امارات تکمیل می‌شود
واکسن چینی کرونا

آزمایش واکسن ضد کرونای چین در امارات تکمیل می‌شود

آزمایش بالینی فاز سوم نخستین واکسن منتخب چین در مقابله با ویروس کرونا از روز سه‌شنبه در امارات متحده عربی به طور رسمی آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، آزمایش بالینی فاز سوم نخستین واکسن منتخب چین در مقابله با ویروس کرونا از روز سه‌شنبه در امارات متحده عربی به طور رسمی آغاز شده است.

این روند نخستین بررسی آزمایش بالینی در خارج از کشور چین برای یک واکسن چینی است.

 گروه ملی بیوتک چین (CNBG) بزرگ‌ترین تأسیسات تولید واکسن غیرفعال COVID-19 را در جهان ساخته است ، با استانداردهای ساخت و ساز و سطح کیفیت که شرایط جهانی را برآورده می‌کند.

بر اساس بیانیه رسمی شرکت داروسازی سینوفارم، عبدالرحمن محمد آل اویس، وزیر وزارت بهداشت امارات متحده عربی سند تایید آزمایش بالینی را به سینوفارم صادر کرد.

 افتتاحیه کار آزمایی بالینی فاز سه واکسن تهیه‌شده توسط گروه ملی داروسازی سینوفارم (Sinopharm ) چین، به‌طور آنلاین در پکن، ووهان چین و ابوظبی امارات و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

این اولین شرکت در چین است که یک آزمایش بالینی خارج از کشور در مورد واکسن COVID-19 را انجام داده است.

کارشناسان می‌گویند تحقیقات بالینی واکسن معمولاً به سه مرحله تقسیم می‌شود؛ مرحله اول عمدتا ایمنی را ارزیابی می‌کند. فاز دوم بیشتر  ایمنی واکسن‌ها را ارزیابی می‌کند و روش‌های واکسیناسیون را مورد بررسی قرار می‌دهد. فاز سوم به طور عمده ایمنی و اثربخشی واکسن را در جمعیت بیشتری ارزیابی می‌کند.

ارزیابی ایمنی در کل فرایند تحقیقات بالینی انجام می‌شود؛ در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش، این واکسن‌ها بی خطر و مؤثر هستند و می‌توانند جمعیت واکسینه شده را از COVID-19 محافظت کنند.

حتما ببینید

آژانس انرژی اتمی

آژانس انرژی اتمی را وادار به نبش قبر کردند/اروپایی‌ها شرمنده ما هستند

رییس جمهور خطاب به صادرکنندگان گفت: ارز به دولت تعلق داشته و باید صادرکنندگان ارز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *