آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / درخواست ترامپ از آبه درباره ایران
برنامنبع: درخواست ترامپ از آبه

درخواست ترامپ از آبه درباره ایران

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در کتاب جدید خود با نام «اتاقی که اتفاق آنجا افتاد» نوشت: ترامپ خواستار میانجیگری آبه بین آمریکا و ایران شده بود.
به گزارش افکارنیوز، «جان بولتون»، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا ، در کتاب جدید خود با نام «اتاقی که اتفاق آنجا افتاد: خاطرات کاخ سفید» نوشت که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سال گذشته میلادی از «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن خواسته بود بین آمریکا و ایران میانجیگری کند.
اخبار سیاسی-بولتون در این کتاب  گفته است که ترامپ این درخواست را به دلیل افزایش تنش ها بین دو کشور مطرح کرد اگرچه اعتقادی هم به موفقیت آبه در این زمینه نداشت.
مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا در کتاب خاطرات خود در بخشی دیگر می نویسد: اختلافات میان ترامپ و وزیر امور خارجه وقت و مشاور امنیت ملی آمریکا بر سر توافق هسته‌ای با ایران جرقه ورود من به کاخ سفید بود. طولی نکشید که «استیو بنن»  (استراتژیست ارشد و مشاور دونالد ترامپ می به مدت ۷ ماه در سال ۲۰۱۷میلادی این سمت را برعهده داشت) و «راینس پریبس»  (تا اواسط سال ۲۰۱۷ رییس ستاد کارکنان کاخ سفید) دوباره به من زنگ زدند و پیام داد تا وارد کاخ سفید شوم، زیرا آن‌ها در پی غلبه بر اختلافات میان دونالد ترامپ، «هربرت ریموند مک مستر» (مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا) و «رکس تیلرسون» (وزیر امور خارجه پیشین آمریکا) بودند.

حتما ببینید

فیلم| دولت پولدار است ولی خودش را به نداری زده

فیلم| دولت پولدار است ولی خودش را به نداری زده

به گزارش پشت پرده ، نماینده مردم سبزوار گفت: از ۱ میلیارد یورویی که دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *