خانه / اجتماعی / محکومیت یک سال حبس برای متخلف شکارغیرمجاز

محکومیت یک سال حبس برای متخلف شکارغیرمجاز

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، شهرام احمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست یک متخلف شکار را در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد شناسایی و دستگیر کردند.

او افزود: پس از ارجاع پرونده به دستگاه قضایی و طی مراحل قانونی، در نهایت این متخلف به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

احمدی اضافه کرد: شکار و یا زنده گیری هر گونه حیوان وحشی، بدون داشتن مجوز غیر قانونی است و این متخلف علاوه بر محکومیت فوق ملزم به پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست نیز خواهد بود.

او ادامه داد: در پارک ملی و منطقه حفاظت شده تنگ صیاد، حدود ۲۴ گونه پستاندار شامل پلنگ، کل و بز وحشی، قوچ و میش وحشی، گربه وحشی، روباه معمولی، گرگ، سمورسنگی، قاقم و خفاش بال سفید گزارش شده است که از این گونه‌ها، چهار گونه در طبقه بندی IUCN در معرض انقراض و آسیب پذیر هستند.

درباره‌ی زند

حتما ببینید

حامی فعالان سلامت-بانک رفاه-کرونا

بانک رفاه حامی فعالان سلامت و درمان ایران زمین

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری دنیای بانک، حمایت از مشاغل و فعالان آسیب‌دیده از ویروس کرونا در حالی به یکی از محورهای اعتباری شبکه بانکی کشور تبدیل‌شده که بانک رفاه کارگران علاوه بر اجرای طرح‌های حمایتی خود از مشاغل آسیب ‌دیده از کرونا، یک گام بلند و متفاوت برای حمایت از سربازان جبهه سلامت کشور برداشته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *