آخرین خبرها
خانه / ویژه / اما و اگرهای سود وام ودیعه مسکن برای قشر کارگر

اما و اگرهای سود وام ودیعه مسکن برای قشر کارگر

به گزارش پشت پرده : مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی :کمک وام ودیعه مسکن قطعا به درد کارگران می‌خورد،با وام ودیعه مسکن در تهران ماهانه یک میلیون تومان به سود مستأجران تمام می‌شود.

یکی از انتقاداتی که به طرح دولت برای حمایت از مستأجران وارد شده، میزان اقساط تسهیلات، 50 میلیون تومانی (برای تهران)، 30 میلیون تومانی برای شهرهای بزرگ و 15 میلیون تومانی در شهرهای کوچک است. بر اساس اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی میزان سود پرداختی ماهانه وام 50 میلونی حدود 540 هزار تومان، وام 30 میلیونی حدود 320 هزار تومان و وام 15 میلیونی حدود 160 هزار تومان است.

برخی بر این باورند این وام به دلیل سود آن به درد کارگران نمی‌خورد. اما آیا این ادعا با وضعیت کنونی بازار مسکن همخوانی دارد؟

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تاکید بر این‌که کارگران، خانوارهای 5 نفره، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در اولویت دریافت این وام قرار دارند گفت: این‌که گفته می‌شود وام مذکور به درد کارگران می‌خورد، اشتباه است.

پروانه اصلانی ادامه داد: به‌عنوان مثال صاحبخانه‌ای از مستأجر خود درخواست 50 میلیون تومان پول پیش را در تهران کرده است؛ اگر این مستأجر که از قشر کارگران است بخواهد این پول را تهیه کند باید وامی را با سود حداقل 18 درصدی پس از دوندگی زیاد از بانک دریافت کند.

وی تاکید کرد: قسط چنین وامی حداقل ماهانه 1.5 میلیون تومان است و با توجه به درآمد کارگران پرداخت این مبلغ از توان کارگران خارج است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که سود کمک ودیعه مسکن 13 درصد است و مستأجران در تهران ماهانه حدود 540 هزار تومان قسط پرداخت می‌کنند. از این رو حدود یک میلیون تومان به سود کارگران است.

 

 

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع :رکنا – خبرگذاری تسنیم

حتما ببینید

پشت پرده سبک جدید اطلاع رسانی

به گزارش پشت پرده؛ به تازگی کانال تلگرامی پشت پرده با سبکی متفاوت از خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *