خانه / خبر ویژه / آیا زاکانی با محکومیت کیفری تایید صلاحیت می شود؟

آیا زاکانی با محکومیت کیفری تایید صلاحیت می شود؟

علیرضا زاکانی کاندیدای اصولگرای مجلس غیر از یک محکومیت غیرقطعی ناشی از شکایت بیژن زنگنه، یک محکومیت قطعی نیز دارد که به یک سال زندان ( تبدیل به ۵٠ میلیون ریال جزای نقدی) محکوم شده و این حکم به تایید دیوان عالی کشور نیز رسیده است. این در حالیست که زاکانی یک سال محکومیت کیفری دارد که به تایید دیوان عالی کشور هم رسیده است.

مختصری از زندگی علیرضا زاکانی:

زاکانی در سال ۱۳۶۲ و در دوران دفاع مقدس موفق به اخذ مدرک دیپلم شده است.

وی که در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شده بود، پس از سه ترم مشروطی در رشته دستیاری کودکان و بعد از وقفه‌ای سه ساله به رشته پزشکی هسته‌ای تغییر رشته داد.

زاکانی نیز در خصوص نمرات دبیرستان و نیز با رد مشروط شدن متوالی در یادداشتی به این موضوع پاسخ داد: ” اول اینکه بنده در دوران دبیرستان هیچگاه نمراتی را که ذکر کرده‌اید نداشته‌ام و تنها در سال ۶۲ دو تا تجدیدی دارم. زیرا بنده سال ۶۲ تا ۲۳ اردیبهشت ماه در جبهه بودم و تنها ۷ روز بدون معلم درس خواندم و در طول تحصیل هم به علت حضور در منطقه عملیاتی ترک تحصیل تلقی شده بودم و آن دو درس هم مدتی بعد امتحان دادم و قبول شدم.

 

قبلی جایگزینی مدیر عامل بانک رفاه
بعد آیین رونمایی از کتاب فرهنگ اصطلاحات بازارهای مالی

حتما ببینید

آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول موافقت می‌کند؟

آمریکا تنها در صورتی امکان دارد با اعطای وام به ایران موافقت کند که برای اقتصاد ایران نقشه خاصی را مدنظر داشته باشد که آن را از طریق سیاست های تحمیلی صندوق بین المللی پول دنبال کند.

کانال تلگرام پشت پرده