خانه / اقتصادی / بانک / بانک هاتا پایان تعطیلات با ۵۰درصد ظرفیت وبه صورت شیفتی کار میکنند

بانک هاتا پایان تعطیلات با ۵۰درصد ظرفیت وبه صورت شیفتی کار میکنند

به گزارش پشت پرده به نقل از فارس .محمدرضا جمشیدی دبیرکل کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به لحاظ حفظ سلامت مشتریان و کارکنان پرتلاش بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی ارائه خدمات بانکی با  توجه به هماهنگی به عمل آمده با بانک مرکزی به شرح زیر خواهد بود.

از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۶ فروردین ۹۹ کلیه بانک‌ها به صورت شیفتی و با ۵۰ درصد ظرفیت در ایام غیرتعطیل به ارائه خدمات می‌پردازند. ساعت کار در این ایام برای همکاران بانک از ۸ صبح تا ۱۳:۳۰ دقیقه عصر و مشتریان از ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۱۳ عصر خواهد بود.

حسب نیاز و تشخیص بانکها در بازه ایام تعطیل فوق‌الذکر شعب به صورت کشیک و با حداکثر در سقف ۵۰ درصد تعداد شعب کشیک سال قبل و با حداقل پرسنل یعنی یک سوم نیروی شعبه به ارائه خدمت می‌پردازند.

در ایام تعطیل و کشیک برای همکاران بانک‌ها از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۳ و برای مشتریان از ۹ صبح تا ۱۲:۳۰ دقیقه خواهد بود.

همچنین برای جلوگیری از جابه‌جایی فیزیکی پول نقد و وجوه سقف کارت هدیه قابل افزایش تا ۲۰ میلیون ریال است. پرداختی وجوه نقد به وسیله خودپردازها در سقف‌ها قبلی قابل اعمال خواهد بود حداکثر وجه نقد قابل دریافت ۵ میلیون ریال است بانک‌ها مؤظفند سازوکار تأمین نقدینگی را رأساً و بدون وقفه انجام دهند.

همچنین برای کاهش مراجعات مردم و در راستای خدمت‌رسانی به مشمولان بخش‌نامه‌های بانک مرکزی و به ویژه بخش‌نامه ۱۵ اسفند ۹۸ که دارای مواعدخاصی است بانک‌ها نسبت به پذیرش تلفنی یا از طریق سایت خود اقدام نمایند.

در این حال حضور مشتریان تا تاریخ ۲۳ فروردین ۹۹ در شعب لزومی نداشته و بدهی سررسید شده مشمول، شامل جریمه نخواهد شد. در صورت نیاز به تغییر تاریخ فوق متعاقباً اطلاعیه‌ خاص منتشر خواهد شد.

در بندی دیگری آمده است ضروری است برای جلوگیری از توقف واردات و صادراتکشور و انجام سایر تعاملات خارجی و مبادلات واحدهای ارزی، ستادی و اجرایی شعب مربوطه را تجهیز و عملیاتی فرمایند.

حوزه‌های فناوری اطلاعات مالی و پشتیبانی کشیک ترتیبی اتخاذ خواهند فرمود تا کشیک مورد نیاز برای ارائه خدمات ۲۴ ساعته الکترونیک و سایر خدمات ضروری برقرار باشد.

در ضمن در هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا در صورتی که نیاز به تغییر و اصلاحی در ساعات و شرایط کاری باشد متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

قبلی صورت های مالی سال۹۷ بانک گردشگری تصویب شد/ رشد ۴۰ درصدی منابع
بعد بحران کرونا از قرنطینه تا ایزوله

حتما ببینید

آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول موافقت می‌کند؟

آمریکا تنها در صورتی امکان دارد با اعطای وام به ایران موافقت کند که برای اقتصاد ایران نقشه خاصی را مدنظر داشته باشد که آن را از طریق سیاست های تحمیلی صندوق بین المللی پول دنبال کند.

کانال تلگرام پشت پرده