خانه / خبر ویژه / تهران باید هزینه جهانی اقدامات ضد ایرانی ترامپ و تحریم‌ ها را برای آمریکا افزایش دهد
تهران آمریکا اقدامات ضد ایرانی تحریم ها ترامپ
تحریم

تهران باید هزینه جهانی اقدامات ضد ایرانی ترامپ و تحریم‌ ها را برای آمریکا افزایش دهد

به گزارش نبض بازار به نقل از ایسنا ، فواد ایزدی، در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که آیا نامه‌نگاری‌های اخیر ظریف در مورد ضرورت حذف تحریم‌ ها علیه ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تأثیر منفی این تحریم‌ ها در مقابله ایران با این ویروس می تواند باعث افزایش فشار جامعه جهانی بر آمریکایی‌ها جهت لغو تحریم‌ها علیه ایران شود، اظهار کرد: این گونه اقدامات می تواند بر افزایش فشار جامعه جهانی بر آمریکا در خصوص ضرورت لغو تحریم‌های یکجانبه دولت واشنگتن علیه ایران تاثیر گذار باشد، آمریکایی‌ها در عرصه جهانی تاکنون جنایات زیادی انجام داده‌اند ولی  فشارهای گسترده جهانی می‌تواند باعث شود که آن‌ها تغییراتی را در سیاست‌های خود ایجاد کنند.
وی با اشاره به اینکه تحریم‌های آمریکا مانع از ورود اقلام پزشکی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا به ایران شده است، خاطرنشان کرد: ایران کشوری ثروتمند است ولی اکنون با مشکل اقدامات ضد ایرانی ترامپ ، فروش نفت و نقل و انتقالات پول روبرو است و بانی اصلی  این مشکلات دولت ترامپ است.
این استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه در دو سه روز آینده قرار است در آمریکا و در چند کشور دیگر تظاهرات هایی در راستای ضرورت لغو تحریم‌ها علیه ایران برگزار شود، ادامه داد: وزیر خارجه کشورمان نیز در راستای انجام  وظایف خود باید به این نامه‌نگاری‌ها و فشارها به صورت گسترده‌تر ادامه دهد تا هزینه‌های اقدامات ضدایرانی دولت آمریکا برای این کشور در عرصه جهانی افزایش پیدا کند.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه طرفدار ملت ایران هستند، اظهار کرد:‌ این اظهارات دروغ بزرگی است چرا که قربانی تحریم‌های ترامپ ، مردم ایران هستند و شیوع ویروس کرونا در کشور با توجه به موضوع تحریم‌ها مشکلات زیادتری را برای عموم مردم ایران بوجود آورده است.
فواد ایزدی در پاسخ به این سوال که با توجه به تأکید تهران بر ضرورت لغو تحریم‌ها علیه ایران تاکنون در روزهای اخیر چندبار مقامات آمریکایی بر ضرورت آزادی زندانیان آمریکا در ایران تأکید کرده‌اند و آیا این امکان وجود دارد که در ازای آزادی این زندانیان، آمریکا بخشی از تحریم‌ها علیه ایران را لغو  کند؟ تصریح کرد:‌ این اقدام آمریکایی‌ها به نوعی فرار به جلو است. قبلا زندانیان آمریکایی در ایران آزاد شده‌اند ولی نه تنها تحریم‌ها برداشته شده بلکه افزایش نیز پیدا کرده است. به نظر می‌رسد ارتباط دادن این دو موضوع یک شیوه تبلیغاتی از سوی آن‌هاست و ما حتی زندانیان آمریکایی را نیز آزاد کنیم، تحریم‌ها برداشته نمی‌شود چرا که تجربیات قبلی موید این موضوع است.

اقدامات ضد ایرانی ترامپ علیه تهران

قبلی قربانیان “کرونا” از جامعه پزشکی تا نظام بانکی کشور
بعد پایگاه التاجی در عراق دوباره هدف حمله قرار گرفت/ احضار سفرای آمریکا و انگلیس
کانال تلگرام پشت پرده