آخرین خبرها
خانه / دیگر رسانه / شرکت فولادمبارکه همگام با پویش کنترل شیوع کروناویروس

شرکت فولادمبارکه همگام با پویش کنترل شیوع کروناویروس

به گزارش بازتاب خبر ، مدیر بهداشت حرفه ای ، ایمنی و محیط زیست شرکت فولادمبارکه افزود: تصمیمات کارگروه طبق دستورالعمل های واصله از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و شامل به حداقل رساندن تماس کارکنان، تعطیلی موقت فعالیت ها، ضدعفونی کردن محیط و تجهیزات، تهیه پکیج بهداشتی برای کارکنان، خرید دستگاه های تب سنج مادون قرمز و ذخیره مواد غذایی آماده به مدت حداقل 3 روز می باشد.
مدرسی فر تصریح کرد: از اقدامات دیگر می توان به مواردی اشاره نمود که در جهت کاهش ابتلای کارکنانی است که دارای بیماری های زمینه ای یا صعب العلاج می باشند. از همین رو افرادي كه با تاييد مركز بهداشت دچار بيماري هاي خاص مي باشند و حضور آنان در شركت براي ایشان پرمخاطره است تا اطلاع ثانوی از طریق امور اداری تایید کارکرد شده و نیازی به حضور در شرکت ندارند. لازم است این نکته نیز اشاره شود که آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در قالب تدوین و انتشار پوستر، بروشور، بنر، پیامک و استفاده از کانال های ارتباطی دیگر در اندک زمانی با هماهنگی درون واحدی و برون واحدی با روابط عمومی انجام گرفته و می گیرد.
مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولادمبارکه ادامه داد : موارد یاد شده خلاصه ای از فعالیت های مربوط به پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای جدید یا همان کووید19 می باشد و به صورت روزانه اطلاعات جدید که توسط وزارت بهداشت و آموزش پزشکی انتشار داده می شود اقدامات جدیدی تعریف و اجرا می شود.به طور مثال با یادگیری از نحوه انتشار بیماری توسط بیمار شماره 31 در کره جنوبی و اهمیت عدم حضور برخی از پرسنل تصمیماتی گرفته شد که اطلاع رسانی شده است.
مدرسی فر تصریح کرد: برخی از کارکنان سوالاتی در زمینه کاهش ساعات کاری همکاران شیفت داشتند که بایستی عرض کنم، بعد از مشاهده چندین مورد مشکوک در شرکت و همچنین اعلام متخصیصن و پزشکان عزیز که حدود 80 درصد از افراد ناقل هیچ گونه علایمی ندارند و کاهش احتمال انتشار با قطع زنجیره های داخلی فولاد مبارکه و تمرکز بر مواردیکه می توان احتمال انتشار را کنترل نمود، با تشکیل جلسه کارگروه با مدیرعامل محترم و اعضا شورای معاونین و اعلام اینکه احتمال انتشار با سرو غذا و همچنین تجمع افراد در محلهای طبخ غذا و … وجود دارد و با عنایت به اینکه سرویس ایاب ذهاب را میتوان با ضد عفونی کردن و تخصیص ماسک و دستکش و افزایش تعداد سرویس ها در جهت کاهش تجمع کارکنان بهتر مدیریت نمود ، تصمیم به پیاده سازی لوحه شیفت جدید و حذف سرو غذا گرفته شد. در ضمن پیشنهادی مبنی بر این بود که کارکنان از منزل غذا با خود بیاورند که مطرح شد و بعلت احتمال بالای انتشار ویروس و مسمومیت های غذایی در این روش و همچنین گسترش مرکز طبخ غذا به جای یک مورد به چند صد مورد ، تایید نگردید.
مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولادمبارکه در پایان با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده با همکاری کارکنان و سایر دستگاه های ذیربط در کاهش انتشار ویروس و قطع زنجیره انتشار، مثمر ثمر خواهد بود اظهار داشت: تمامی فعالیت های مذکور با مشارکت همگانی نتیجه خواهد داد. پس لازم است با حذف ترددهای غیرضروری در سطح شهرها و جاده ها و قرنطینه خانگی در پیشگیری از بروز بیماری ویروس جدید، پیش قدم باشیم.

حتما ببینید

فولاد مباركه تا سال ۱۴۰۴ به عنوان كارخانۀ هوشمند در جهان شناخته میشود

وبیــــــــــــــنار نخـــــــستین رویـــــــــــــداد از سلســــــــــــله رویـــــــــــــدادهــــــــــــــای 3S یا Smart Steel manufacturing Startup event با هدف تأمین نیازهای فناورانه شرکت فولاد مبارکه در حوزۀ تحول دیجیتال و بررسی چالشهای این شرکت در این عرصه در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری شرکت فولاد مبارکه، دانشگاه تهران، صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت ایریسا روز چهارشنبه 23 مهرماه از ساعت 9 تا 13 برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *