آخرین خبرها
خانه / دیگر رسانه / پشت پرده تخریب بزرگترین قطعه سازی کشور چیست؟

پشت پرده تخریب بزرگترین قطعه سازی کشور چیست؟

به گزارش بازتاب خبر به نقل از  نبض بازار ، تخریب صنعت کشور در سال جهش تولید نه تنها که تمامی ندارد بلکه شاهد موج افزایشی آن در بخشهایی هستیم که می تواند برای اقتصاد تبعات بسیار زیادی داشته باشد. از تصمیمات عجیب و غریب در صنعت فولاد کشور که آلترناتیو مطمئنی در چالش قیمت و فروش نفت است تا بازار خودرو و معادن همگی در شرایطی اتفاق می افتد که امسال قرار بود کاستی های سال قبل جبران شود و تلاش مضاعفی در جهت رسیدن به سطح قابل قبول و اتکائی از تولید صورت گیرد. این مسئله بدون شک هرگز اتفاق نمی افتد مگر اینکه بدون حب و بغض و رفتارهای جناحی به این نتیجه برسیم که نیاز فعلی کشور حرکت در مسیر همگرایی است. اما رصد برخی از اتفاقات نشان می دهد که علیرغم تأکیدات رهبر انقلاب درک درستی از این مسئله وجود ندارد. بازخوانی فرمایشات رهبر انقلاب در شروع سال می تواند عده ای را از مسیر رفته برگرداند اما ظاهراً گوش عده ای بدهکار این حرفها نیست. از 2 سال پیش که خط تخریبی بزرگترین قطعه سازی کشور شروع شد باید دستگاههای نظارتی به پشت پرده این مسئله ورود می کردند زیرا کانالهای این جریان هر روز فربه تر شدند و در نتیجه اتفاقاتی را برای صنعت رقم زدند که تنها آب در آسیاب دشمن ریختن بود. کمیته تحقیق و تفحص مجلس می تواند در این باره رفرنس خوبی برای کاسبان تحریم باشد.

بزرگترین قطعه ساز کشور با ایجاد 12.000 شغل بصورت مستقیم جدا از اینکه در بحث اشتغال بسیار پر رنگ ظاهر شد با پیوستن به نهضت بومی سازی در مصارف ارزی صرفه جویی های زیادی را انجام داد که همه نشان از خدمت به مردم کشور و نظام اقتصادی آن دارد. چند شب پیش وقتی در برنامه چوب خط شبکه افق شاهد مناظره علیلو و یکی از کارشناسان خودرویی بودیم پشت صحنه ای از آن منتشر شد که در آن آقای علیلو اصرار به انداختن تمامی تقصیرات صنعت خودرو به گردن بزرگترین قطعه ساز کشور داشت. اما سؤالی که باید مطرح شود اینست که اگر این مجموعه تولیدی آنقدری که جناب علیلو نماینده سابق مجلس می گوید دارای ابهام در عملکردست چگونه با گذشت این همه سال دستگاههای نظارتی به این ماجرا ورود نکردند؟ آیا این موضوع کم توان جلوه دادن توان نهادهای نظارتی در رصد امنیتی نیست؟ به فرض ورود این مجموعه تولیدی به هیئت مدیره ایران خودرو که البته راجع به آن بحث وجود دارد آیا خروجی این کارخانه تغییر مثبت نداشت؟ در زمانی که قرارداد ایران خودرو با طرف فرانسوی به علت تحریمها لغو شد کدام کارخانه قطعه سازی به داد صنعت خودرو کشور رسید؟ کاری که در این مجموعه در حال حاضر صورت می گیرد تولید و کمک به اقتصاد کشور است اما پشت پرده حرفهای آقای علیلو و سایرین چیست که بدون داشتن مستندات لازم همراه سنگر تولید کشور را نشانه می گیرند؟

حتما ببینید

برطرف شدن مشکل اینترنت روستای بلوکات با تلاش تیم‌های فنی همراه اول

در پی اعلام مشکل اینترنت همراه‌ روستای بلوکات شهرستان رودبار که موجب شده بود دانش‌آموزان این روستا برای استفاده از کلاس‌های غیرحضوری خود تا کنار جاده بیایند، با همکاری تیم های فنی همراه اول، نقش اول کیفیت و مخابرات استان گیلان این مشکل برطرف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *