آخرین خبرها
خانه / اجتماعی / تولید سالانه بیش‌از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در ایرانشهر
محصولات کشاورزی

تولید سالانه بیش‌از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در ایرانشهر

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،مجید فیاضی مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت : شهرستان ایرانشهر با دارا بودن شرایط آب و هوایی و زمین مناسب به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان مطرح است.

او بیان کرد: ایرانشهر در بخش کشاورزی سرآمد محصولات تولیدی است که برداشت ١٠ هزار تن گندم، ٨٠٠ هزار تن یونجه، هفت هزار تن ذرت دانه‌ایی، ۵٠ هزار تن ذرت علوفه‌ایی، برداشت حدود ۵٠ هزار تن ارقام مختلف خرما، برداشت بیش‌از ١١هزار تن خیار، ۲هزار تن گوجه فرهنگی، برداشت ٧٠ تا ٨٠ هزار تن هندوانه و ١٠ هزار تن خربزه، برداشت ٢٠ هزار تن پیاز و بیش‌از ۶٠٠ تن مرکبات و پرورش سالیانه ٢٠٠ تن ماهی از جمله قابلیت‌های این شهرستان است.

مدیرجهادکشاورزی ایرانشهر گفت: این شهرستان دارای حدود ٢٠ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی است که بیش‌از ١٢ هزار بهره‌بردار در آن مشغول بکار هستند.

او بر استفاده بهینه از منابع آبی تاکید کرد و اظهارداشت:با توجه به پرداخت ٨۵ درصد هزینه‌های اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار باید کشاورزان نسبت به تجهیز زمین‌های خود به آبیاری نوین اقدام کنند.

فیاضی تصریح کرد: بخش خصوصی نیز می‌تواند نسبت به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی با توجه به ظرفیت شهرستان ایرانشهر ورود کنند.

او افزود: با برنامه‌ریزی صحیح می‌توان در بخش کشاورزی زمینه اشتغال تعداد زیادی از مردم را فراهم کرد و گام مهمی در افزایش تولید در سال جهش تولید برداشت.

حتما ببینید

دلار ارز

فقدان مشتری برای ۷۰ میلیون دلار ارز عرضه‌شده در بازار

تهران- ایرنا- حدود ۷۰ میلیون دلار امروز (شنبه) توسط بازارساز به بازار تزریق شد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *