آخرین خبرها
خانه / دیگر رسانه / شاخص کل به زیر ۲ میلیون واحد عقب‌نشینی کرد / ارزش معاملات بورس ۴۵ درصد کم شد

شاخص کل به زیر ۲ میلیون واحد عقب‌نشینی کرد / ارزش معاملات بورس ۴۵ درصد کم شد

به گزارش پشت پرده : در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی ۶۵ هزار واحدی (۳٫۱۶ درصدی) و قرار گرفتن در سطح یک میلیون و ۹۹۹ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز افت ۲ درصدی را به ثبت رساند.

در جریان معاملات امروز یک میلیون و ۱۵۳ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن ۷ میلیارد و ۶۱۸ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد. ارزش معاملات امروز کمترین میزان معاملات از ابتدای تابستان بوده است.

در جریان معاملات امروز که به شدت تحت تاثیر اخبار و حواشی مربوط به دومین صندوق سرمایه‌گذاری دولتی (دارا دوم) بود، سه نماد فارس، فملی و فولاد به ترتیب با ۶۴۸۰، ۴۱۴۵ و ۳۶۸۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در میان صنایع مختلف نیز گروه بانکی با بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال اگرچه برمعامله‌ترین صنعت امروز بورس بود اما ارزش معاملات آن نسبت به روز گذشته افتی ۴۰ درصدی داشت. بازگشت اخابر به چرخه معاملات بورس نیز باعث شد تا گروه رادیویی امروز در میان ۵ صنعت برتر بورس قرار بگیرد.

در میان نمادها نیز سه نماد اخابر، وپارس و فولاد به ترتیب با ۸۸۴، ۸۱۶ و ۷۸۰ میلیارد تومان، بیشترین ارزش معاملات بورس را به خود اختصاص دادند. از نکات جالب بازار امروز عدم اختلال در معاملات بورس بود که یکی از دلایل آن کمتر شدن تعداد سفارشات و معاملات از سوی معامله‌گران بود.

همچنین بازگشایی متعادل شستا و معاملات منفی آن یکی دیگر از اتفاقات مهم بازار امروز بود.

امروز همچنین عرضه اولیه «زملارد» از ساعت ۱۳ آغاز شده و ثبت سفارش آن تا ساعت ۱۷ ادامه دارد

حتما ببینید

فولاد مباركه تا سال ۱۴۰۴ به عنوان كارخانۀ هوشمند در جهان شناخته میشود

وبیــــــــــــــنار نخـــــــستین رویـــــــــــــداد از سلســــــــــــله رویـــــــــــــدادهــــــــــــــای 3S یا Smart Steel manufacturing Startup event با هدف تأمین نیازهای فناورانه شرکت فولاد مبارکه در حوزۀ تحول دیجیتال و بررسی چالشهای این شرکت در این عرصه در محل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری شرکت فولاد مبارکه، دانشگاه تهران، صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت ایریسا روز چهارشنبه 23 مهرماه از ساعت 9 تا 13 برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *