آخرین خبرها
خانه / ویژه / نايب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:عرضه خودرو با قيمت واقعي دست دلالان را كوتاه مي كند

نايب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:عرضه خودرو با قيمت واقعي دست دلالان را كوتاه مي كند

به گزارش بازتاب خبر  نایب رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسات قیمت خودرو گفت:خودروسازان باید قیمت واقعی محصولات خود را اعلام کنند تا با نظارت دقیق بتوان دست واسطه گران را کوتاه و بازار سیاه به وجود آمده را محو کرد.
احمد انارکی با ارزیابی بازار پر آشوب قیمت خودرو گفت: در حال حاضر بازار خودرو نه تنها سودی برای مردم ندارد بلکه بیشتر مجموعه های خودروساز کشور را با ضرر مواجه کرده است؛ چرا که قیمت تمام شده خودرو با قیمت بازار آزاد آن فاصله زیادی دارد و این فاصله زیاد سبب جولان دلالان و واسطه گران در بازار شده است.
او ادامه داد: واسطه گران می خواهند تعیین کننده قیمت باشند اگر خودرو با قیمت واقعی در بازار عرضه شود و نظارت صحیح بر نحوه عرضه آن صورت گیرد دست دلالان از بازار کوتاه خواهد شد.
نایب رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاوت قیمت عرضه خودروسازان و بازار آزاد گفت: چه سود اگر خودرو با قیمت ارزان عرضه شود ولی بدست مصرف کننده نرسد، ما باید قیمت واقعی خودرو را به‌دست بیاوریم و به مردم اعلام کنیم.
انارکی توضیح داد: اگر شرکت‌های خودروساز قیمت معقولی برای خودروارايه کنند بازار سیاهی كه به وجود آمده از بین خواهد رفت و تعادل بین عرضه و تقاضا صورت خواهد گرفت.
نماينده مردم رفسنجان و انار كرمان در مجلس گفت: زمانی که دکتر مقیمی سکاندار ایران خودرو شد مشکلات زیادی بر سر راه خودروسازی بود اما او توانست بر مشکلات فائق شود.
او افزود: در حال حاضر تحریم ها و کرونا محدودیت هایی را برای خودروسازی به وجود آورده که یک شخص مسبب آن نیست و با همدلی می توان از اين مشكلات عبور كرد.

حتما ببینید

مقام معظم رهبری خطاب به کشورهای اروپایی: شما اول خودتان را اصلاح کنید و بعد اظهار نظر کنید

رهبر معظم انقلاب اسلامی:وضع امریکا که مشخص نیست و اروپایی‌ها هم دائماً در حال موضع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *