کد خبر : 3664
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳

خودکشی قاتل محیط بان شهید / او نمی دانست به دایی اش شلیک کرده / هرمزگان + عکس

خودکشی قاتل محیط بان شهید / او نمی دانست به دایی اش شلیک کرده / هرمزگان + عکس

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: ضارب دوم محیط‌بان شهید محمد حسن نژاد در استان هرمزگان خودکشی کرد.

به گزارش پشت پرده ، شب گذشته طی درگیری محیط بانان با شکارچیان غیرمجاز در منطقه ارمک استان هرمزگان محیط بان حسن نژاد به ضرب گلوله مستقیم به شهادت رسید.

شهید حسن نژاد سابقه ۲۳ سال خدمت در این حرفه پرمخاطره را داشت و دو سال به عنوان محیط بان نمونه از فداکاری های او تقدیر شده بود.

دو سال پی در پی به عنوان محیط بان نمونه شناخته شده بود.۲۳ سال تجربه دفاع از طبیعت بکر استان هرمزگان چیزی نبود که به غرور نزدیکش کند. برای آموزش تازه کارها همیشه سراغ از او می گرفتند و با افتادگی همیشگی در بیایان ها و تپه ماهورها همراه محیط بانان جوان می شد. عاقبت محیط بان حسن نژاد به فدا شدن در راه حفاظت از محیط زیست منطقه ارمک گره خورده بود. شب گذشته دو شکارچی با ضرب گلوله مستقیم به سینه‌اش این خادم با سابقه محیط زیست را به شهادت رسانده و از منطقه متواری شدند.

شهادت محیط‌بان هرمزگانی/ قاتل خودکشی کرد

فرمانده انتظامی هرمزگان: محیط‌بان محمد حسن‌نژاد، در درگیری با شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسید. مأموران موفق شدند برادر قاتل و مالک سلاح غیرمجاز را دستگیر و مخفیگاه ضارب اصلی را نیز شناسایی کنند.

قاتل از نزدیکان محیط‌بان بوده و با رسیدن مأموران عرصه را بر خود تنگ دید و با شلیک گلوله به زندگی خود پایان می‌دهد.

تا به حال بیش از ۱۴۰ محیط بان در راه دفاع از طبیعت بکر و گونه های جانوری جان خود را در مقابل شکارچیان سپر کرده اند. این یعنی ۵ درصد از جمعیت سه هزار و ۵۰۰ نفری محیط بانان در کل کشور. شب گذشته نیز در درگیری بین شکارچیان غیر مجاز و محیط بانان در منطقه ارمک استان هرمزگان محیط بان نمونه و با تجربه با گلوله مستقیم شکارچیان به شهادت رسید.

بسیاری از محیط بانان در تلاش برای دستگیری شکارچیان غیر مجاز هستند و دست به اسلحه شدن آخرین راه آن ها برای انجام وظایف مخاطره آمیزشان است. شکارچیان اما ابایی از شلیک گلوله به سمت این خدمتگزاران محیط زیست ندارند. تا به حال ۱۴۲ محیط بان به شهادت رسیدند و بیش از ۱۷۰ نفر از آن ها به علت اصابت تیر جانباز شده اند و این قصه تلخ همچنان ادامه دارد.

سرهنگ جمشید محبت خانی افزود: شب گذشته(سه شنبه) طی درگیری که بین محیط بان حسن نژاد با شکارچیان در منطقه ارمک در استان هرمزگان به وجود آمد، دو شکارچی به ضرب گلوله مستقیم به سینه محیطبان حسن نژاد، او را شهید کردند و از منطقه متواری شدند.

وی اظهارداشت: یکی از این ضاربان، بلافاصله دستگیر و شکارچی دیگر نیز شناسایی اما متواری شد که خبر رسید این فرد با اسلحه خودکشی کرده است.

وی گفت: ضاربی که خودکشی کرده خواهرزاده محیط بان شهید بوده اما در زمان درگیری نمی دانسته که محیط بان دایی اوست اما وقتی متوجه شد که دایی خود را کشته اقدام به خودکشی کرده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به قانون حمایت از محیطبانان تاکید کرد: سازمان محیط زیست با جدیت و طبق مقررات نیروهای مسلح، پیگیری حقوق مادی و معنوی برای خانواده آن شهید خواهد بود و شهید محسوب شدن این محیط بان دیگر مانند قبل زمان بر نخواهد بود.

محیط بان شهید حسن نژاد با ۲۳ سال سابقه درخشان، از سرمایه های سازمان محیط زیست محسوب می‌شد که در این سال ها در برابر شکارچیان ایستاد و دو سال هم به عنوان محیط بان نمونه انتخاب شد.

*تسلیت فرمانده یگان حفاظت محیط زیست به خانواده شهید حسن نژاد

فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست با اعلام خبر شهادت محیط بان حسن نژاد از دستگیری یکی از ضاربان خبر داد: «شب گذشته طی یک درگیری در منطقه ارمک استان هرمزگان دو شکارچی به ضرب گلوله مستقیم محیط بان حسن نژاد را به شهادت رسانده و از منطقه متواری شدند. بعد از این حادثه بلافاصله با تلاش ماموران نیروی انتظامی و محیط بانان عزیزمان یکی از ضاربان دستگیر شد.شکارچی دیگر نیز شناسایی شده و به زودی توسط ماموران دستگیر خواهد شد.»

سرهنگ محبت خانی ضمن عرض تسلیت به خانواده این شهید مدافع طبیعت از پیگیری حقوق مادی و معنوی این محیط بان وظیفه شناس از سوی سازمان محیط زیست خبر داد: «نیمی از کارکنان سازمان محیط زیست را محیط بانان تشکیل می دهند. این خدمتگزاران محیط زیست خالصانه جان خود را سپر مخاطرات متعددی می کنند و همواره در حال انجام وظایف شان در سخت ترین شرایط اقلیمی و آب و هوایی هستند. محیط بانان پیشانی سازمان محیط زیست در انجام ماموریت های میدانی هستند و ما با جدیت پیگیر حقوق مادی و معنوی شهدای بزرگوار محیط بان خواهیم بود.»

محیط بان درگیری شهادت

 

محیط بان شهادت هرمزگان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.