کد خبر : 5618
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۵:۰۰

زنان شاغل در شرکت فولاد مبارکه به ارزش‌های فاطمی اذعان دارند

زنان شاغل در شرکت فولاد مبارکه به ارزش‌های فاطمی اذعان دارند

کمیتۀ بانوان شرکت فولاد مبارکه، هم‌زمان با سالروز خجستۀ میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن، با حضور مهندس عظیمیان مدیرعامل شرکت، حجت‌الاسلام فرهنگ رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ استــان اصفـــــهان و حجــــت‌الاســــلام مــوســــوی، امام‌جــمعۀ شهرستان مبارکه و جمعی از بانوان شاغل در این شرکت تشکیل شد.

به گزارش پشت پرده , در این جلسه که به‌صورت آنلاین برای زنان شاغل در شرکت نیز قابل‌مشاهده بود، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ استان اصفهان گفت: روند فولاد مبارکه روبه‌رشد و در راستای شعار جهش تولید است.

حجت‌الاسلام فرهنگ اظهار داشت: امروز ما باید همۀ ظرفیت‌های خود را در زمینه‌های اقتصادی برای ارتقای فرهنگ اقتصادی و کمک به جریان اقتصادی کشور به کار بگیریم و به نظر بنده، روند امروز فولاد مبارکه کاملا روشن و امیدوارکننده است.

وی در خصوص برخی از حواشی مطرح‌شدۀ اخیر گفت: باید مواظب باشیم که اگر کسی از برخی مسائل گلایه دارد، حتما موقعیت و شرایط حال حاضر را با وجود تحریم‌های آمریکا علیه شرکت و مدیرعامل آن در نظر بگیرد و به روشی به طرح دیدگاه‌های خود بپردازد که هم از سوءاستفادۀ دشمن پیشگیری کند و هم روند مدیریت این شرکت مهم اقتصادی و تولیدی را مختل نکند.

حجت‌الاسلام فرهنگ از زنان شاغل در شرکت به جهت مشارکت فعال در عرصۀ صنعت کشور تشکر کرد و گفت: مایۀ خوشحالی است که زنان مکرمۀ شاغل در شرکت فولاد مبارکه به ارزش‌های فاطمی اذعان دارند.

وی از تشکیل کمیتۀ بانوان در فولاد مبارکه به‌عنوان اقدامی ارزشمند و در راستای تکریم حقوق زن در جامعۀ اسلامی یاد کرد.

امام‌جمعۀ شهرستان مبارکه:

به مشکلات به نحوی پرداخته نشود که اصل جریان تولید دچار نقصان و موجبات سوءاستفادۀ دشمنان فراهم شود

در ادامه، حجت‌الاسلام موسوی، امام‌جمعۀ شهرستان مبارکه نیز خاطرنشان کرد: همان‌طور که بارها عرض کرده‌ام، شرکت فولاد مبارکه از افتخارات انقلاب و سرمایۀ عظیمی برای کشور است و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت تولید و نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان سال جهش تولید، نقش و جایگاه این شرکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا جهش تولید به‌مراتب از رونق تولید که از شعارهای سال‌های گذشته بود مهم‌تر و جدی‌تر است. در خصوص عملکرد فولاد مبارکه، می‌توان به مثلِ « املای نانوشته غلط ندارد» اشاره کرد. هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که فعالیت‌های مجموعۀ بزرگ فولاد مبارکه عاری از اشتباه است. هر کار عظیمی ممکن است اشکالاتی در خود داشته باشد، اما نباید به این مشکلات به نحوی پرداخته شود که اصل جریان تولید دچار نقصان و موجبات سوءاستفادۀ دشمنان فراهم شود.

حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: تحریم‌های حال حاضر علیه کشور واقعا ناجوانمردانه است. به نظر می‌رسد برخی از دست‌اندرکاران اجرایی کشور باید هماهنگی بیشتری داشته باشند تا صنایع مادر کشور که بر دیگر صنایع نیز تأثیرگذار است تضعیف نشود. موضع‌گیری‌ها نیز باید به دور از جریان‌سازی‌هایی دنبال شود که به نفع دشمنان تمام خواهد شد.

مدیرعامل فولاد مبارکه:

حضور بانوان در بخش‌های مختلف شرکت فولاد مبارکه بسیار تأثیرگذار است

مدیرعامل فولاد مبارکه، ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز زن، به اشتغال بالغ‌بر ۲۰۰ نفر از زنان تلاشگر در شرکت فولاد مبارکه اشاره کرد و از تشکیل کمیتۀ بانوان به‌عنوان اقدامی مبارک و روبه‌جلو در جهت بهبود فرایند کاری زنان شاغل در شرکت و فرصتی برای بررسی درخواست‌های احتمالی ایشان یاد کرد.

مهندس عظیمیان حضور بانوان در بخش‌های مختلف شرکت فولاد مبارکه را بسیار تأثیرگذار و مثبت ارزیابی کرد و گفت: کار در فضای صنعت سختی‌ها و مشقات خاص خود را دارد؛ با وجود این، خانم‌های شاغل در شرکت در عین عمل به وظایف اداری خود، در همسرداری و ایفای نقش مادری نیز به بهترین شکل عمل کرده‌اند و در زمینه‌های اجتماعی نیز فعالیت‌های مؤثری دارند.

مدیر حوزۀ مدیرعامل فولاد مبارکه:

کمیتۀ بانوان عرصه‌ای برای بررسی دیدگاه‌های بانوان شاغل

در ادامۀ این جلسه، خانم نامداری مشاور و مدیر حوزۀ مدیریت‌عامل فولاد مبارکه نیز گفت: نبود تشکیلاتی سیستماتیک به‌منظور پیگیری امور مربوط به بانوان در ساختار اداری شرکت به چشم می‌خورد. با تشکیل این کمیته امیدواریم اقدامات بهتری درخصوص بهبود فضای کاری بانوان شاغل در شرکت صورت گیرد.

پس از تشکیل این کمیته، خانم فرهمند، یکی از کارکنان شاغل در شرکت که به‌عنوان رئیس کمیتۀ بانوان برگزیده شده بود، به سرفصل‌های مشخص‌شده برای نمایندگان حاضر در کمیتۀ بانوان اشاره و خاطرنشان کرد: پیگیری و صیانت از حقوق زنان شاغل در شرکت، پیشرو بودن فولاد مبارکه در عرصۀ پیگیری مسائل مربوط به بانوان و ارتقای سطح علمی و آموزشی آنان در راستای ارتقای بهره‌وری در شرکت فولاد مبارکه ازجمله اهداف تشکیل این کمیته بوده است.

شایان‌ذکر است در پایان این جلسه با اهدای هدایایی ازجمله لوح تقدیر و یک شاخه گل از زحمات بانوان تلاشگر شرکت فولاد مبارکه و اعضای کمیتۀ بانوان تقدیر شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.