کد خبر : 123
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 دی 1398 - 10:24

دریافت سیگنالهای معتبر از خساپا

دریافت سیگنالهای معتبر از خساپا
Print Friendly, PDF & Email

برکسی پوشیده نیست که خودروسازان برای رهایی از ماده ی ۱۴۱ قانون تجارت ناگزیر به افزایش سرمایه هستند و این موضوع در بازار معاملاتی خواهان زیادی داشته به طوری که در کنار شگفتی سازی شاخص بورس تعداد خریداران سهام خودرویی نیز بسیار قابل توجه بود و یکی از علتهای رشد شاخص بورس می تواند تعداد حجم بالای معاملات در گروه خودروئیها باشد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش بازتاب خبر، به نقل از نبض بازار ، تورم موجود در کشور سبب شده تا نقدینگی موجود به سمت بازار کالا و خرید و فروش سرمایه جاری شود از این جهت بازار بورس فرصت مناسبی برای جولان دادن پیدا کرد به طوری که در دو ماه گذشته شاهد هستیم که میزان استقبال از این بازار به شکل فزاینده ای رشد کرده و یکی از علتهای رکورد شکنی شاخص کل همین میزان تقاضا و استقبال موجود است. در همین حال بازار بورس با یک چرخش ملایم از سمت شرکتهای کوچک به سمت شرکتهای بزرگ فرصت مناسبی برای خرید سهام این شرکتها فراهم کرده و خریداران در موقعیتی قرار دارند که باید به فکر خریدهای بزرگ در شرکتهای بزرگ باشند. در بین تمام شرکتهای بورسی در چند وقت گذشته خودرویی ها و یا به عبارت بهتر خودروسازان با زیر مجموعه های خود سهم بیشتری از بازار معاملات را به خود اختصاص دادند. برکسی پوشیده نیست که خودروسازان برای رهایی از ماده ی ۱۴۱ قانون تجارت ناگزیر به افزایش سرمایه هستند و این موضوع در بازار معاملاتی خواهان زیادی داشته به طوری که در کنار شگفتی سازی شاخص بورس تعداد خریداران سهام خودرویی نیز بسیار قابل توجه بود و یکی از علتهای رشد شاخص بورس می تواند تعداد حجم بالای معاملات در گروه خودروئیها باشد.

خساپا جزو نمادهایی است که می تواند هنوز برای هر دو گروه حقیقی و حقوقی بازار بورس جذابیت های زیادی داشته باشد. نگاه گذرا بر خلاصه نتایج خساپا در سه ماه گذشته به خوبی مؤید این موضوع است. خساپا در ۹۰ روز گذشته ۲۴ روز در منفی به سر برده و ۳۶ روز تابلوی سبز رنگ را به سهامدارانش نشان داده و میانگین دفعات معامله در سه ماه گذشته ۷.۷۵۵ بوده که رقم خوبی در بین شرکتهای بورسی محسوب می شود.

موضوع دیگر که نشان دهنده ی ورود پول حقیقی به خساپاست نسبت خریداران و فروشندگان است بطور میانگین در سه ماه گذشته نسبت خریداران به فروشندگان این سهم ۲۳ درصد بیشتر بوده که خود حکایت از حجم خوردن خساپا در بازار بورس دارد. تحرک قیمتی خوب خساپا که در ۳۰ روز گذشته بیشترین رشد قیمتی آن ۲۷.۵% بوده یکی دیگر از دلایلی است که می تواند سهامداران را به سهامداری و فعالان را به این سهم راغب کند. نباید این نکته را فراموش کرد که در اصلاح شاخص همه ی سهم ها تحولات قیمتی را تجربه می کنند و این موضوع نباید سبب نگرانی سهامداران و خریداران باشد. در حال حاضر هر سهم خساپا در محدوده ی قیمتی ۲.۳۷۵ تا ۲.۶۲۵ معامله می شود که انتظار می رود با غلبه ی خساپا بر مقاومت ۲.۶۰۰ این روند تا ۳.۰۰۰ ریال ادامه دار باشد. در این صورت باید از سهامداران انتظار داشت که سهامداری کنند و در اصلاح شاخص دست به عملیات فروش نزنند بلکه به حجم خرید خود اضافه کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.