کد خبر : 1383
تاریخ انتشار : پنجشنبه 14 فروردین 1399 - 1:22

چرا/ویروس کرونا توسط مأموران اطلاعاتی آمریکا به چین منتقل شد

چرا/ویروس کرونا توسط مأموران اطلاعاتی آمریکا به چین منتقل شد
Print Friendly, PDF & Email

«کارلوس سانتا ماریا» معتقد است چندی پیش در شهر «ووهان» چین یک مانور نظامی برگزار شد که در آنجا تعدادی مامور اطلاعاتی امریکا حضور داشتند که دست به انتقال ویروس کرونا زدند.

Print Friendly, PDF & Email

 به گزارش .baztabe-khabar.ir«کارلوس سانتا ماریا» کارشناس اسپانیایی در خصوص منشأ ویروس کرونا و احتمال جنگ بیولوژیک بودن آن گفت: از زمانی که شیوع ویروس جدید کرونا در دسامبر سال گذشته در شهر ووهان چین اعلام شد زنگ های هشدار به صدا درآمد. تا به امروز کشورهای بسیار زیادی درگیر شیوع این ویروس شده اند. از جمله کشور ایران که همانطور که اعلام شده است چند هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و جمعی از این افراد جان خود را از دست داده اند. از این ویروس به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده  شده و از آن برای حمله به برخی از ملت های جهان بهره برداری شده است.

این کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما افزود: این ویروس از دستکاری ژن های انسانی به وجود آمده است. هیچ توضیحی در این رابطه وجود ندارد. معمولا این گونه فعالیت های تحقیقاتی را روی ژن خفاش ها و اورانگوتان ها انجام می دهند، چرا در این رابطه یک توضیح سیاسی وجود دارد، چون  این گونه فرآیندها روی حیواناتی نظیر خفاش ها و اورانگوتان ها هرگز جواب نمی دهد. گفته می شود که این ویروس منشا جنگلی دارد. حقیقت این است که نوعی اصلاحات مصنوعی روی آن صورت گرفته است و این ویروس در قاره امریکا مخفی شده بود.

کارلوس سانتا ماریا ادامه داد: چندی پیش در شهر «ووهان» کشورچین یک مانور نظامی برگزار شد. در آنجا تعدادی مامور اطلاعاتی امریکا حضور داشتند که دست به این اقدام زدند. واقعا جای سئوال است که درست از همان زمان این بیماری در چین شیوع پیدا کرد. در قالب یک جنگ بیولوژیک، در شرایطی که امریکا سردمدار به راه انداختن جنگ هایی از این دست است. برای مثال در جنگی بیولوژیک در کوبا محصولات کشاورزی در سه سال پیاپی نابود شد. کاملا روشن است که این ویروس زاییده طبیعت نیست که درهوا منتشر شده باشد، مادر طبیعت سر منشا آن نیست. بله، این ویروس مقاصد سیاسی داشته و بر اقتصاد جهان تاثیر گذاشته است به خصوص بر اقتصاد چین، و به طور کلی آرامش روانی سایر کشورهای جهان را نیز برهم زده است.

وی در خصوص شیوع این ویروس در ایران اظهار کرد: از همان آغاز شیوع این بیماری در ایران تمامی بخش های دولت متحده شده و برای کنترل شرایط تلاش کردند تا مردم را از علایم این بیماری آگاه کرده و بدین شکل از گسترش هر چه بیشتر آن جلوگیری کنند. حتی رسانه های سایر کشورهای این تلاش ها و اقدامات ایران را تایید کرده اند. این در حالی است که رسانه های غربی و وابسته به قدرت های امپریالیستی در حال متهم کردن ایران به انتشار آمارغیر واقعی در مورد تعداد افراد مبتلا و جان باختگان این بیماری هستند. می بینیم که این موضوع کاملا دستاویز تبلیغات سیاسی قرار گرفته است.

سانتا ماریا افزود: آمریکا و دولت های غربی ایران را به مخفی کردن اطلاعات شیوع بیماری کرونا متهم می کنند و ادعا دارند که بودجه درمانی ایران کاهش یافته و دولت وزارت بهداشت را مجبور به کتمان اطلاعات این بیماری کرده است. در مورد ایران باید بیان کنم  که ما می بینیم خرد رهبران این کشور، شفافیت و احترام به تمامی مردم جهان نشان از آن دارد که ارقام و اطلاعاتی که این کشور در این رابطه ارائه می دهد درست بوده است. البته لازم به تاکید است که آمار جان باختگان این ویروس از سایر ویروس های مشابه کمتر بوده  که برخی حتی منجر به مرگ سیصد تا چهارصد هزار نفر در سال می شوند. بله، همانطور که می بینیم این یک مسئله در واقع استفاده از یک موضوع پزشکی برای متهم کردن کشورها و ایجاد وحشت میان ملت هاست. قدرت های جهان از این ویروس برای نابود کردن و تضعیف کشورهایی که برای استقلال خود می جنگند بهره برداری می کنند. این رابطه مستقیم میان این دست حملات و هدف قرار دادن ملت های آزاده جهان را نشان می دهد.

کارشناس امور بین الملل و رادیو اسپانیایی در پایان با اشاره به سخنان «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر رد پیشنهاد کمک امریکا برای مقابله با اثرات همه گیر ویروس کوید -۱۹ توسط ایران افزود: درحالی که امریکا ایران را تحت تحریم های شدید قرار داده، شرایطی که به راستی یک تروریسم اقتصادی بوده و به طور مستقیم بر مردم ایران تاثیر گذار است. اما مسئله اعتماد در دنیای امروز مسئله ای بسیار اساسی و مهم است. چگونه می توان به دولتی اعتماد کرد که می خواهد با ما دست دوستی دهد در حالی که چاقویی در دست داشته و قصد حمله دارد؟ این مسئله فقط یک بازی رسانه ای است. آن ها سعی دارند خیرخواهی ترامپ را نشان دهند از طریق وزیر امور خارجه کشوری که در تمامی جنایت هایی که در جهان انجام می شود دست دارد، در جنگ هایی چون یمن، در سوریه و در عراق و حتی در ترور آن بزرگ مرد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی. این ریاکاری است برای نشان دادن چیزی که اساسا وجود ندارد. تنها راه حلی که در این شرایط وجود دارد اعتماد به وزارت بهداشت خود، شفافیت و تعهد کادر پزشکی کشور و تلاش مردم برای مراقب از سلامتی شان بدون آنکه اجازه دهند تلاش رسانه ها برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه مثمرثمر باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.