کد خبر : 18531
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 بهمن 1401 - 8:12

تعهد، تخصص و مهارت برای کروز اولویت است

کروز در جذب نیروی انسانی معیار‌های حرفه‌ای و تخصصی دارد

کروز در جذب نیروی انسانی معیار‌های حرفه‌ای و تخصصی دارد
منوچهر سلطانی معاون منابع انسانی کروز گفت: تنها در یک سال گذشته دو هزار نیروی جدید مشغول به کار شده‌اند.

به گزارش پشت پرده، وی در پاسخ به سوالی در خصوص تناسب جنسیتی نیروی کار گفت: در سال جاری ۱۳ هزار و پانصد نفر در این شرکت مشغول به کار هستند که تقریبا نزدیک ۷۰ درصد از آن خانم‌ها هستند.

سلطانی: استخدام در این شرکت یک فرآیند حرفه‌ای است

منوچهر سلطانی اظهار کرد: در طول سال جاری هزاران رزومه از کارجویان رسیده که بررسی این تعداد سابقه کاری امری زمان‌بر و سخت است و برای مثال در پنجمین نمایشگاه کار ایران در سال ۱۴۰۱ بیش از سه هزار کارجو درخواست همکاری با کروز داشتند.

وی در همین رابطه افزود: فرآیند جذب، یک سازو کار حرفه‌ای دارد. در یک سال گذشته بیش از چهارهزار نفر به مصاحبه دعوت شده‌اند که تنها دو هزار نفر جذب شده‌اند. در این سازو کار هیچ چیزی جز حرفه‌ای گری و توانای کارجویان دخالت داده نمی‌شود.

معاون منابع انسانی این شرکت بزرگ قطعه سازی اضافه کرد: ما در جذب درخواست‌های شغلی هیچ محدودیتی نداریم. رزومه‌های دریافتی دسته بندی می‌شوند و در شرایطی که به این نیرو‌ها نیاز داشته باشیم، با کارجویان تماس گرفته می‌شود. در یک سال گذشته حدود چهارهزار نفر را برای مصاحبه دعوت شده‌اند که در نهایت ۲ هزار نفر از آن‌ها جذب شده‌اند.

برای جذب نخبگان برنامه داریم

منوچهر سلطانی درباره برنامه‌های این شرکت برای جذب نخبگان گفت: در کنار کروز، مجموعه دانش بنیان و نوآوری را کلید زده‌ایم. در فاز نخست هفت نفر از نخبگان دانشگاه‌های برتر در این مجموعه دانش بنیان جذب شده‌اند.

وی در خصوص فرآیند جذب این نخبگان گفت: با بنیاد ملی نخبگان همکاری داریم و روند شناسایی نخبگان از این مجرا صورت می‌گیرد. وی در همین رابطه افزود: در این مورد شرایط جذب سربازان نخبه نیز فراهم شده است.

وی با اشاره به مرکز «تحقیقات و نوآوری» گفت: اشتغال ۲۰۰ نفر از نحبگان دانشگاه‌های کشور در مرکز تحقیق و نوآوری کروز مشغول به فعالیت هستند که سهم مهمی در داخلی سازی و طراحی و ساخت قطعات پیشرفته خودرویی دارند.

منوچهر سلطانی درباره برنامه‌های این مجموعه قطعه سازی برای جذب نخبگان گفت: در کنار کروز، شرکتی دانش بنیان و نوآوری را کلید زده‌ایم. در فاز نخست هفت نفر از نخبگان دانشگاه‌های برتر کشور در این مجموعه دانش بنیان جذب شده‌اند. وی در خصوص فرآیند جذب این نخبگان گفت: با بنیاد ملی نخبگان همکاری داریم و روند شناسایی نخبگان از این مجرا صورت می‌گیرد. وی در همین رابطه افزود: در این مورد شرایط جذب سربازان نخبه نیز فراهم شده است.

کروز به مهارت انسان‌ها باور دارد

منوچهر سلطانی درباره فرصت‌های مختلف شغلی کروز گفت: در این شرکت از اپراتور تا کارشناس و بالاتر امکان فعالیت دارند. تمامی کسانی که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند درخواست خودشان را از طریق سایت رسمی کروز یا سایت‌های کاریابی معتبر ارسال کنند.

معاون منابع انسانی این مجموعه تولیدی و صنعتی در خصوص تعامل با دانشجویان نخبه گفت: ظرفیت‌هایی برای بهره‌مندی از دانشجویان نخبه فراهم شده است. این دانشجویان حتی می‌توانند به صورت ساعتی همکاری داشته باشند. وی در پاسخ به سوالی درباره استخدام نیرو‌هایی که نخبه نیستند و حتی ممکن است تحصیلات دانشگاهی نداشته باشند، گفت: فرصت‌های در خط تولید برای افرادی که الزاما تحصیلات دانشگاهی ندارند نیز، مهیاست البته این منوط به آن است که شرایط و توانایی مورد نیاز اشتغال در آن حوزه را داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه به طیف وسیعی از توانایی‌ها و دانش مورد نیاز است، گفت: در سالیان گذشته، بار‌ها سازمان‌های توان بخشی و مددکاری مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی افرادی را به این مجموعه معرفی کرده‌اند که پس از بررسی شرایط و توانایی‌ها مشغول به کار شده‌اند و چراغ خانه خودشان را روشن نگه داشته‌اند.

سلطانی: به توسعه فردی و حرفه‌ای افراد به صورت توامان توجه داریم

وی در پاسخ به سوالی درباره «ممنوعیت ازدواج و تاهل نیرو‌ها در این مجموعه قطعه سازی خودرو» گفت: این ادعا‌ها از اساس کذب است. کروز، یک مجموعه صنعتی و حرفه‌ای است؛ در این شرکت تعهد، تخصص و مهارت اهمیت دارد. کروز به توسعه فردی و حرفه‌ای افراد به صورت توامان توجه دارد.

وی با اشاره به اهمیت مقوله خانواده و زندگی شخصی برای کارکنان گفت: تمامی مراحل ازدواج، بارداری و تولد فرزند برای مورد تکریم است. تمامی نیرو‌های خانم، به محض ازدواج هدیه دریافت می‌کنند و در صورت بارداری مطابق قانون از مرخصی دوران بارداری و شیردهی استفاده می‌‎کنند.

منوچهر سلطانی در تشریح اهمیت زندگی شخصی و خانوادگی کارکنان، گفت: تمامی نیرو‌های انسانی خانم که در کروز اشتغال دارند و صاحب فرزند می‌شوند، هدیه دریافت می‌کنند. مسائل انسانی و خانوادگی به قدری اهمیت دارد که چنانچه خانمی مشکلات ناباروری داشته باشد، از جانب این شرکت برای انجام فرآیند درمانی حمایت می‌شود.

وی در همین رابطه افزود: در مرتبه بعد، زمانی که نیرو‌های خانم خط تولید وارد دوران بارداری می‌شوند، ایستگاه خط تولید آن‌ها متناسب با شرایط بارداری عوض می‌شود و حتی شیفت‌های کاری هماهنگ با سلامت جسم او تعیین می‌شود.

سلطانی در خصوص وضعیت پرسنل خانم دارای فرزند شیرخوار یا کودک گفت: برنامه ساخت مهدکودک کلید خورده و فضایی برای این منظور اختصاص داده خواهد شد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.