کد خبر : 19903
تاریخ انتشار : شنبه 16 اردیبهشت 1402 - 8:04

تبیین رویکرد‌های کلان بانک سپه در سال ۱۴۰۲

تبیین رویکرد‌های کلان بانک سپه در سال ۱۴۰۲
مدیرعامل بانک سپه در همایش سراسری مدیران ارشد رویکرد‌های کلان و ضرورت‌های عملیاتی این بانک در سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

به گزارش پشت پرده به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، دکتر آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه در همایش سراسری مدیران ارشد این بانک که طی روز‌های سیزدهم و چهاردهم اردیبهشت ماه با حضور اعضای هیئت مدیره، هیئت عامل و مدیران مناطق در مجموعه آموزشی کوثر برگزار شد، در سخنانی رویکرد‌های کلان بانک در سال ۱۴۰۲ را تبیین و بر ضرورت اهتمام جدی مجموعه بانک حول برنامه‌های اولویت‌دار تاکید کرد.

بانک سپه برای تحقق شعار سال ۱۴۰۲ برنامه دارد

مدیرعامل بانک سپه با تشریح شاخص‌های اقتصاد کلان و کل‌های پولی، به تحلیل وضعیت اقتصادی کشور پرداخته و با ذکر عوامل غیربنیادی رشد تورم، از برنامه‌های وسیع دولت و بانک مرکزی در جهت مدیریت رشد نقدینگی و کنترل قیمت ارز خبر داد.

وی با اشاره به عوامل رشد تورم، اظهار داشت: کلیه متغیر‌های درون زا و برون زا از طریق تاثیر بر رشد نقدینگی، موجبات اثرگذاری بر متوسط تورم را فراهم می‌کند، به ضرورت مدیریت شوک‌های حول ترند بلندمدت تورم اشاره کرد.

لزوم افزایش منابع و توجه به سپرده‌های ارزان قیمت

دکتر ابراهیمی ضمن تحلیل کلی وضعیت بانک سپه، با ارائه آمار‌هایی از رشد شاخص‌ها در بانک، اظهار داشت: با توجه به اختصاص حدود نیمی از سپرده‌های بانک سپه به سپرده‌های کوتاه مدت، مراقبت و مدیریت این گروه از سپرده‌ها و حفظ روند رشد آن ضرورت دارد.

وی با اشاره به توفیقات بانک در جذب سپرده‌های ارزان قیمت، خواستار تداوم این اقدامات در سال جاری جهت مدیریت قیمت تمام شده پول شد.

برگزاری جشنواره قرض الحسنه در بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه از برگزاری جشنواره قرض‌الحسنه در این بانک طی سال جاری خبر داد و توسعه خط کسب و کار بانکداری قرض الحسنه را یکی از محور‌های توسعه راهبردی بانک خواند و بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های لازم در این خصوص تاکید کرد.

ضرورت توازن در منابع و مصارف

دکتر ابراهیمی با ارائه آمار مقایسه‌ای از مصارف بانک، خاطرنشان کرد: در حوزه‌های بانکداری خرد، بانکداری شرکتی و بانکداری ویژه باید به سمت افزایش جذب منابع و کاهش مصارف براساس شرایط خاص هر استان حرکت کنیم.

لزوم مراقبت از سیاست‌های اعتباری

مدیرعامل بانک سپه لزوم مراقبت و رعایت بهداشت اعتباری در عملکرد تسهیلات اعطایی را موضوع بسیار مهم و اولویت‌دار بانک در سال جاری عنوان کرد و افزود: ترکیب اعطای تسهیلات در بخش‌های مختلف اقتصادی باید با برنامه ریزی لازم وهدفمند مهندسی شود.

دکتر ابراهیمی با اشاره به رشد بانک سپه در حوزه ضمانت نامه‌ها و اعتبارات اسنادی، بر ضرورت تلاش مضاعف برای رشد بیشتر در حوزه تعهدات تاکید کرد.

لزوم توجه به قیمت تمام شده پول و کاهش هزینه‌های غیرعملیاتی

وی با اشاره به ضرورت کاهش قیمت تمام شده پول و کاهش هزینه‌های غیرعملیاتی در بانک سپه، خاطرنشان کرد: بانک در شرایط حاضر باید با تدبیر و حسابگری قیمت تمام شده پول را کاهش داده و صرفه‌جویی هزینه‌ها در سطوح مختلف را در دستور کار خود قرار دهد.

طرح تحول راهبردی عامل تحقق اهداف بانک است

مدیرعامل بانک سپه طراحی و استقرار خطوط کسب و کار بانک در قالب برنامه تحول راهبردی را تنها مسیر رسیدن بانک سپه به اهداف تبیین شده برشمرد و بر اهمیت و ضرورت درک صحیح این طرح توسط کارکنان تاکید کرد.

مشتری مداری عامل موفقیت بانک سپه

دکتر ابراهیمی خواستار تعامل بیشتر با مشتریان در حوزه CRM و توجه به موضوعاتی نظیر رفتارشناسی مشتریان، تشکیل سبد مشتریان، تبدیل مشتریان غیرفعال به فعال و جذب مشتریان سرگردان شد و گفت: لازم است با تدوین نقشه جذب مشتریان، بر خطوط کسب وکار به طور هوشمندانه تمرکز کنیم.

لزوم حل مسائل بانک با تکیه بر دانش و هوشمندی

مدیرعامل بانک سپه بر لزوم حل مسائل پیش روی بانک با تکیه بر هوشمندی و اقدامات متکی به هوش تجاری همراه با عمق بخشی فنی تاکید کرد و افزود: موضوعات مهم مانند سود و زیان بانک، اضافه برداشت از بانک مرکزی، تحقق برنامه جذب منابع، افزایش سرمایه بانک، مدیریت دارایی‌ها و فروش املاک و اموال مازاد باید طبق برنامه تدوین شده، با درایت و هوشمندی و با تلاش شبانه روزی همه کارکنان طی سال جاری با جدیت دنبال شود.

وی با اشاره به اهمیت حوزه فناوری اطلاعات به عنوان حوزه پیشران بانک، خواستار رفع نواقص احتمالی و تکمیل زیرساخت‌ها در این حوزه شد.

دکتر ابراهیمی در پایان، توجه به موضوع توانمندسازی و آموزش کارکنان، رضایتمندی شغلی آنان، روان سازی فرآیندها، آراستگی کارکنان، امور فرهنگی و لزوم مراقبت و نظارت بر عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه بانک را از سایر امور شایان توجه در سال جاری برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با وجود مدیران و کارکنان شایسته در بانک سپه، سال ۱۴۰۲سال شکوفایی و اعتلای بیش از پیش بانک سپه باشد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.