آخرین خبرها
خانه / دیگر رسانه / تخصیص سهمیه سوخت وانت بارها بر اساس پیمایش از بهمن

تخصیص سهمیه سوخت وانت بارها بر اساس پیمایش از بهمن

یه گزارش بازتاب خبر، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مدیرکل دفتر حمل کالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: از بهمن امسال، تخصیص سهمیه سوخت ناوگان وانت‌بار، بر اساس پیمایش ثبت شده در بارنامه خواهد بود.

غلامحسین دغاغله با اعلام این خبر افزود: بر همین اساس به همه رانندگان و مالکان وانت‌بار‌های بین‌شهری توصیه می‌شود هرچه سریع‌تر به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه مقرر شده است تخصیص سهمیه سوخت به وانت‌بار‌ها بر اساس پیمایش ثبت‌شده در اسناد حمل انجام شود، همه رانندگان و مالکان وانت‌بار برای فعالیت در جاده‌های برون‌شهری باید اسناد حمل وانت‌بار (کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار، بارنامه و…) را به‌همراه داشته باشند، در غیر این صورت با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

دغاغله با بیان این که براساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل ونقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل‌ونقل برون شهری کالا، منوط به استفاده از اسناد حمل (بارنامه) است، افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به‌منظور ساماندهی و ایجاد انتظام در نحوه بهره‌برداری و تردد وانت‌بار‌ها در جاده‌های برون‌شهری و ارتقای سطح ایمنی در جاده‌های کشور، ابلاغ دستورالعمل‌های مربوط به ساماندهی ناوگان وانت‌بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان، در دستور کار قرار داده است.

وی اضافه کرد: رانندگانی که تاکنون نسبت به دریافت کارت اقدام نکرده‌اند باید به مراکز ثبت‌نام کارت هوشمند در سراسر کشور مراجعه و نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
گفتنی است در حال حاضر همه زیرساخت‌های لازم برای فعالیت رانندگان و ناوگان از طرف سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فراهم است، تا در ماه‌های آتی برای فعالیت حمل‌و‌نقلی و اختصاص سوخت ناوگان خود، دچار مشکل نشود.

حتما ببینید

افزایش 216 درصدی تولید سنگ آهن در شرکت فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان

معاون هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان اعلام کرد: میزان تولید سنگ آهن در نیمه نخست امسال در شرکت توسعه فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان در مجموع به یک میلیون و 224 هزار و 326 تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 216 درصد افزایش نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *