کد خبر : 25452
تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 تیر 1403 - 19:22

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام در نشست هیات رئیسه، روسای دانشکده‌ها و اعضای هیات علمی دانشگاه شیراز تاکید کرد:

ضرورت تقویت باور علمی و توان مهندسی دانشجویان

ضرورت تقویت باور علمی و توان مهندسی دانشجویان
نشست همکاری علمی و پژوهشی بین پتروشیمی بندرامام با دانشگاه شیراز به صورت ویدئوکنفرانسی و با حضور دکتر انصاری نیک مدیرعامل پتروشیمی بندرامام، هیات رئیسه دانشگاه، روسای دانشکده‌ها و اعضای هیات علمی در سالن کنفرانس دانشگاه شیراز برگزار شد.
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پشت پرده به نقل از روابط عمومی دکتر سپهدار انصاری نیک مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در این نشست ویدئوکنفرانسی ضمن تاکید بر نقش مهم استان فارس در جنوب کشور اظهار داشت:

استان فارس یک قطب جمعیتی، صنعتی و علمی است که موقعیت و اهمیت دانشگاه شیراز را دو چندان کرده و از طرف دیگر سابقه تاریخی، فرهنگی و ادبی شیراز می‌تواند انگیزه پژوهشگران و صنعت گران را برای نوآوری و خلاقیت بیشتر کند.

مدیرعامل پتروشیمی بندرامام همچنین بر ارتقای کیفیت همکاری و تعامل بین صنعت و دانشگاه تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌های نسل جدید جدا از مسائل آموزشی باید به مسائل ارتباط با صنعت، کارآفرینی و توسعه پایدار نیز توجه کنند و دانشگاه شیراز به عنوان یک قطب مهم علمی در کشور ظرفیت پژوهشی و علمی مناسبی برای همکاری با این پتروشیمی دارد.

دکتر انصاری نیک ادامه داد: برای پروژه‌هایی مانند شناخت و توسعه محصولات، تعریف و تکمیل، امکان سنجی فنی و اقتصاد کارخانه ظرفیت‌هایی مناسبی در این پتروشیمی برای همکاری با دانشگاه شیراز وجود دارد.

وی به ظرفیت‌های پتروشیمی بندرامام نیز پرداخت و گفت: بندر امام در سه دهه بزرگترین تولید کننده pvc کشور و همچنین جزو بزرگترین تولیدکننده‌های محصولات پتروشیمی در کشور بوده است.

وی به چشم انداز و راهبرد توسعه بندر امام نوین نیز اشاره کرد و گفت: در چشم انداز بندرامام نوین و در ادامه زنجیره‌های ارزش، ۹ محصول دیگر را به ۳۰ محصول پتروشیمی اضافه خواهیم کرد که این پتروشیمی را در میان رقبا به جایگاه باشکوه گذشته خود بازگرداند.

دکتر انصاری نیک دربخش دیگر سخنان خود درباره باورمندی دانشجویان نیز گفت: مدیران دانشگاه‌ها باید باور علمی و توان مهندسی در دانشجویان را تقویت کنند و دانشجویان به این باور برسند علم فراگرفته در دانشگاه‌ها باید در صنعت کاربردی و منجر به خلق دانش مهندسی، طراحی و توسعه محصول تجاری گردد.

لازم به ذکر است در این نشست که برخی از مدیران پژوهشی بندرامام در دانشگاه شیراز حضور داشتند زمینه‌ها و بستر‌های همکاری مورد بررسی و توافق قرار گرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.