آخرین خبرها
خانه / دیگر رسانه / ایران خودرو در سال جهش تولید چه محصولاتی را عرضه می کند؟

ایران خودرو در سال جهش تولید چه محصولاتی را عرضه می کند؟

به گزارش بازتاب خبر به نقل از نبض بازار ، صنعت خودروسازی ایران همچنان بالاترین ارزش افزوده بین صنایع را ارد و بالندگی این بخش سبب حرکت تقریبا 2000 مجموعه وابسته به آن خواهد شد که جدا از بخش تولید جوزه اشتغال نیز با پویایی روبرو می شود. تحریمهای ظالمانه ایالات متحده هرچند که حضور شرکای خارجی را منتفی کرد اما با اتفاقاتی که در ادامه برای خودروسازی کشور افتاد مشخص شد که “عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد”. با رفتن فرانسوی ها از صنعت خودروی کشور که تحریمها را بهانه این بدعهدی کردند و ضرری که در این باره به بخش تولید کشور تحمیل شد شاید تصور اینکه بتوان خیلی زود جلوی این زیان را گرفت سخت بود. مطالعه روی طرحهایی که قرار بود با حضور شریک خارجی انجام شود و منتفی شدن آن زمان زیادی را از مهندسین تولید خودروی کشور گرفت و باعث شد انرژی زیادی هدر برود اما در این میان برخی از جریانات که از آنها به عنوان رفتار اصلاحگرانه یاد خواهیم کرد سبب شد تا نفس تازه ای در کالبد لوکوموتیو اقتصاد کشور دمیده شود. این تحولات که با تغییر کادر مدیریت و برخی از کرسی های حساس خودروسازی آغاز شد چهره تازه و با انگیزه ای را از این صنعت رونمایی کرد. با اضافه فرشاد مقیمی به ایران خودرو این تحولات نتایج خود را خیلی زودتر از آنچه که باید نشان داد. در چندماه پایانی سال 98 ایران خودرو با رکورد تازه ای در تولید به استقبال سال جهش تولید رفت سالی که قرار است فرشاد مقیمی و یارانش محصولات جدیدی را به بازار عرضه کنند.

رونمایی ار تولید اولیه محصول کی 132 و ارائه طرح محصول کی 125 از اولین برنامه های این گروه خودرویی بود. دنا پلاس توربو با گیربوکس اتوماتیک از دیگر دستاوردهای بزرگترین خودروسازی کشور بود. رانا و سورن سال که بصورت گازسوز عرضه خواهد شد نیز تحسین وزیر نفت را برانگیخت که در سال جهش تولید به صورت انبوه عرضه می شود.در کنار این محصولات آنطور که از ایران خودرو خبر می رسد کار طراحیچند محصول دیگر در دست اتمام است که می تواند تحولات جدیدی را در بازارهای داخلی و خارجی باعث شود.

حتما ببینید

صیانت، حمایت و ایجاد رقابت سه وظیفه مهم دولت در قبال بخش معدن است

معاون هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: با در نظر گرفتن اینکه بخش معدن کاتالیزور و نیروی محرکه صنایع است، در وضعیت کنونی دولت باید در قبال بخش معدن سه وظیفه مهم صیانت، حمایت و ایجاد رقابت را ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *