آخرین خبرها
خانه / دیگر رسانه / عیدی نفت پاسارگارد به سهامداران خود/ کاهش 140 میلیاردی هزینه، افزایش 76 درصدی درآمد
نفت پاسارگارد

عیدی نفت پاسارگارد به سهامداران خود/ کاهش 140 میلیاردی هزینه، افزایش 76 درصدی درآمد

به گزارش پشت پرده : شرکت نفت پاسارگاد در سال 1382 با هدف اداره و بهره برداری از شش واحد قیرسازی پالایشگاهای تهران،شازند،اراک ،آبادان،تبریز،،شیراز و بندرعباس تاسیس گردید و سقف تولید سالانه ی این واحدها بالغ بر 3.4 میلیون تن در سال می باشد.

محصول اصلی شرکت نفت پاسارگاد انواع قیر است که امسال نسبت به سال گذشته توانسته رشد 18 در فروش محصولات قیری خود را به ثبت برساند.

ظهر امروز مجمع عمومی نفت پاسارگارد برای ارائه گزارش عملکرد آن از سوی مدیران این شرکت در حالی برگزار می‌شود که گزارش های امیدوار کننده ای از دستاوردهای این شرکت در سال 98 به گوش میرسد.

بر اساس گزارش های دریافتی میزان هزینه کرد شرکت نفت پاسارگارد در سال 98 به 70 میلیارد ریال رسیده است در حالی که این میزان در سال 97 210 میلیارد ریال بوده است و این یعنی آنکاه این شرکت توانسته با مدیریت صحیح منابع خود در هزینه های جاری شرکت 140 میلیارد ریال صرفه جویی را حاصل کند.

در دگرسو درآمد فروش شرکت نیز 38.000 میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال 97 رشد 76 درصدی داشته است. همچنین سود خالص این شرکت با گذشتن از میزان 2.533 میلیارد ریال توانسته نسبت به سال 97 رشد 192 درصدی را تجربه کند.

حتما ببینید

رشد 4 درصدی حمل محصولات فولاد مبارکه به بازار

اگرچه تحریم‌ها، شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های تأمین مواد اولیه و انرژی، به‌ویژه در فصل گرم سال، عرصه را بر پولادمردان فولاد مبارکه سخت کرد و کاهش تولید آهن اسفنجی و فولاد خام نسبت‌به مدت مشابه سال قبل را رقم زد، اما مدیریت و کارکنان این شرکت در همین شرایط اجازه ندادند در سال جهش تولید در داخل کشور با کمبود انواع محصولات فولادی تخت مواجه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *