کد خبر : 492
تاریخ انتشار : شنبه 3 اسفند 1398 - 14:30

منتقدان تولید و بومی سازی قطعات خودرویی چه واهمه ای دارند؟

منتقدان تولید و بومی سازی قطعات خودرویی چه واهمه ای دارند؟
Print Friendly, PDF & Email

  خودروسازان با انجام روندهای میانی مانند توسعه ی محصولات داخلی ، بومی سازی قطعات مورد استفاده در خودروها و ایجاد تنوع محصولات در بخش بازاریابی و فروش و همینطور صرفه جویی های ارزی قوی ظاهر شدن و با ادامه ی این روند می توان امیدوار بود که خودروسازان تا سال بعد از ضرر و زیان خارج شده و به سمت سودآوری حرکت کنند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش بازتاب خبر به نقل از نبض بازار ، خودرویی های کشور در حالی به استقبال سال جدید می رود که در نیمه ی دوم سال ۹۸ تحولات زیادی را پشت سر گذاشت. هرچند که بابد ضمن خداقوت به مدیران آنها گفت که این تحولات باید زودتر اتفاق می افتاد اما نیمه ی پر لیوان انجام تغییراتی است که این صنعت استراتژیک را به سمت جلو برد. افزایش تولید یکی از سیاستهایی بود که از ابتدای سال استارت خورود هرچند که در ماههایی این روند با کندی مواجه شد اما در نهایت شاهد افزایش میزان تولید بودیم.

در طرف دیگر ماجرا عرضه ی به موقع محصولات به بازار در قالب طرحهای فروش فوری از انتظاراتی بود که برای تعدیل بازار از خودروسازان می رفت که این اتفاق افتاد و در نهایت با تزریق خودرو به حاشیه ی بازار لجام گسیختگی آن تا حدودی درست شد هرچند که تبلیغات سوء که بیشتر با هدف جنگ روانی در بازار به وجود آمد کمی تردیدها را زیاد کرد اما اگر منطق حاکم بر خرید ادامه پیدا کند بساط دلالان برای همیشه جمع خواهد شد.

خودروسازان با انجام روندهای میانی مانند توسعه ی محصولات داخلی ، بومی سازی قطعات مورد استفاده در خودروها و ایجاد تنوع محصولات در بخش بازاریابی و فروش و همینطور صرفه جویی های ارزی قوی ظاهر شدن و با ادامه ی این روند می توان امیدوار بود که خودروسازان تا سال بعد از ضرر و زیان خارج شده و به سمت سودآوری حرکت کنند. به عنوان مثال گروه خودرویی سایپا با انجام برخی فعالیتها مانند داخلی سازی قطعات مورد استفاده و واگذاری مجموعه های زیان ده خیز مناسبی برای بهبود وضعیت مالی برداشته که طبیعتاً نتایج این موضوع به روند کیفی تولید کمک خواهد کرد. افزایش ۱۰۰ درصدی تولید خودرو در آذر ماه یکی دیگر از گامهایی است که نارنجی پوشان جاده مخصوص برداشته اند. مجموع این اتفاقات یعنی تأثیرگذاری بیشتر صنعت خودرو در آینده ی اقتصادی کشور که البته موجب نگرانی عده ایست که خود را یقه سفیدان این صنعت می دانند. منتقدانی که تنها با نگاه به نقاط ضعف در مورد خودروسازی کشور اظهار نظر می کنند و سعی در سیاه نمایی وضعیت موجود دارند که البته می توان در مورد چنین منتقدانی در آینده بیشتر گفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.